Fondöten ve Kapatıcılar

Makyajın Vazgeçilmezleri

Fondöten ve Kapatıcılar :
Çok çeşidi olan, cilde uygun olanı kullanılmadığında cildi olduğundan daha kötü ve yaşlı görünmesine sebep olacak bir kozmetik ürününüdür. Fondöten uygulanmadan önce mutlaka cilde uygun bir nemlendirici sürülmelidir.
Nemlendirici Fondöten :
Kapatma özelliği en çok olan daha çok gündüz makyajlarına uygundur. Genelde kuru, nemi az ve hassas ciltlerin tercih etmesi gerekir.
Mat (pudralı) Fondöten :
Bu ürünü uygulaması özen gerektirir. Hafif nemli bir süngerle tamponlayarak çok hızlı şekilde yayarak uygulanır. Bir süre bekledikten sonra üzerine makyaj uygulanması gerekir.
Anti-ageing Fondöten :
35 yaş sonrası ciltlerin kullanılması gereken bir üründür. İçeriğindeki geçici kırışıklık giderme özelliğine ve derin çizgilerin içini doldurarak dolgun bir cilt görünümü sağlar.
( Kamuflaj ) Kapatıcılar :
Yüz, boyun ve dekoltedeki pigment lekelerini, ben, kılcaldamar ve akne izlerini kapatma özelliği olan suya dayanıklı, profesyonel uygulamalarda da önemli bir yeri olan fondöten altına uygulanan bir üründür.
Pudra :
Taş pudra veya toz pudra eğer fondöteniniz pudra özelliği taşımıyorsa fondöteni uyguladıktan sonra bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Makyajda pudranın önemi çok büyüktür. Makyajın kalıcılığını sağladığı gibi yüze doğal bir görünüm verir. Makyaj bitiminde toz pudranızı(transparan) bir fırça yardımı ile yüz, boyun ve dekolteye uygulandığında makyajınızın uzun süre doğal görümle kaldığını göreceksiniz, eğer içerinde parlaklık mevcutsa makyajınıza ayrı bir güzellik sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir makyaj kuralı ise asla fondöten olmadan pudranın yüze uygulanmaması gerekir, eğer uygulanırsa cilt gözeneklerini tıkar, ciltte leke, akne vb, sorunlarına neden olabilir.

 

Sayfamızı Paylaşın